tebesirtozu 40 Takipçi | 13 Takip

YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİNİN YÜRÜTÜLMESİ DURDURULDU

2007-05-09 19:02:00

YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİNİN YÜRÜTMESİ DURDURULDU
Bugün, 18:32

Danıştay, Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama Yönetmeliği'nin yürütmesini durdurdu. Yönetmeliğin bazı hükümleri için açılan iptal davasını değerlendiren Danıştay 2'nci Dairesi, MEB'den savunma alınıp yeniden karar verilinceye kadar dava konusu hükümlerin yürütmesini durdurdu.

ANKARA(ANKA)-Eğitim sendikalarının açtığı davaları değerlendiren Danıştay, Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama Yönetmeliği'nin bazı maddelerinin yürütmesini Milli Eğitim Bakanlığı'nın savunmasının alınıp yeni karar verilinceye kadar durdurdu.
Danıştay, eğitim sendikalarının, 13 Nisan 2007'de yürürlüğe giren 'MEB Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama Yönetmeliği'nin bazı hükümlerinin iptali ve yürütmesinin durdurulması için açılan 3 dava için verdiği ilk kararında yürütmeyi durdurdu.
Danıştay 2. Dairesi, yönetmeliğin atamayı yapacak olan idareye, atama yapılırken hiçbir kıstasla bağlı kalınmayacak ölçüde serbestlik getirdiğini belirtti.
Danıştay, yönetmeliğin bazı maddelerinde geçen 'teklif doğrultusunda' ifadesi ile 'soruşturma sonucu yöneticilik görevinden ayrılması uygun görülenler' ibaresi dolayısıyla Bakanlık'tan savunma isteyerek, dava konusu edilen hükümlerin yürütmesini durdurma kararı aldı.(ANKA)
(HM/KEN/VÖ)
9.5.2007

107
0
0
Yorum Yaz